Haber

Demirören Medya Grubu’na eleştiri: 14 gazeteci görevden alındı

Demirören Medya Grubu’nda eleştiriler başladı. Biri Posta Gazetesi’nin internet portalı haber koordinatörü olmak üzere toplam 7 kişi işten çıkarıldı. Ayrıca Gazete Vatan internet ekibinden 4, Fanatik.com.tr’den 3 kişi görevden alındı. İşten çıkarılan çalışanların çoğu uzun yıllardır Demirören Medya Grubu’nda çalışıyordu.

HÜRRİYET VE MİLLİYET GAZETELERİ DE BU SÜREÇTEN ETKİLENEBİLİR

Medyaradar’ın haberine göre, Öte yandan Demirören Medya Grubu’nda bir dizi işten çıkarma yaşanabileceği konuşuluyor. Özellikle çalışanların artış beklentisi devam ederken Hürriyet ve Milliyet gazetelerinin internet bölümlerinde emsal niteliğindeki işten çıkarmaların yaşanabileceği ileri sürüldü.

POSTA.COM.TR’NİN GECE EKİBİ kovuldu

Demirören Medya Grubu’nun aldığı bir diğer dikkat çekici karar da Posta gazetesinin internet platformu Posta.com.tr’nin gece ekibi için oldu. Bütün gece grubu kovuldu.

AÇILANLARA TAZMİNAT ÖDENECEK AMA…

İşten çıkarılan çalışanların haklarına ilişkin bir diğer önemli nokta da tazminat konusudur. İşten çıkarılanlara yapılan zam oranlarının ihraç edilenlere yansımadığı ve bu nedenle tazminat hesaplamalarının eski maaşları üzerinden yapılacağı iddia ediliyor.

gurpinar-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu