Haber

Samsun’dan kısa kısa

Ladik Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü takımları, mahallelerde yol üretim ve tamirat işlerine yük vermeye başladı.

Belediye grupları, Büyükkızoğlu, Kabacagöz, Deliahmetoğlu, İbi ve Çadırkaya mahallelerinde düzeltme, genişletme, bakım ve tamirat çalışmaları yürütüyor.

Çalışmaları Belediye Lider Yardımcısı Mehmet Eren ve Belediye Meclisi üyeleriyle inceleyen Belediye Lideri Nurhan Yapan Özel, merkezle birlikte 67 mahalleleri bulunduğunu söyledi.

Vatandaşların muhtaçlıklarını belirlemeye çalıştıklarını lisana getiren Özel, imkanları ölçüsünde bütün mahallelerde yolların yanı sıra mescitler ve mezarlıkların da gereksinimlerini karşılayacaklarını söz etti.

Kavak’ta asayiş toplantısı yapıldı

Kavak Kaymakamı Faruk Atar başkanlığında asayiş ve kıymetlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Atar, toplantıda yaptığı konuşmada, ilçenin çeşitli yerlerinde terk edilmiş, kullanılmayan metruk binalar bulunduğunu, bunların uyuşturucu ve öteki birtakım mevzularda kabahat odağı haline gelebileceğini belirterek, bu mevzuda tedbir alınması gerektiğini söyledi.

Daha sonra ilçedeki metruk yapılar ile genel asayiş durumu, servis araçlarının kontrolü ve okul güvenliği bahislerinde değerlendirmede bulunuldu.

Toplantıda, metruk yapıların yıkımı için İlçe Emniyet Müdürlüğünce Ladik Belediyesine yazı yazması kararlaştırıldı.

Toplantıya İlçe Emniyet Müdür Vekili Komiser Seyfettin Güveli ve İlçe Jandarma Kumandanı Üsteğmen Ali İstek Yıldız katıldı.

YETERLİ Parti Havza İlçe Başkanlığından ziyaret

İYİ Parti Havza İlçe Başkanlığına seçilen Saim Çalışkan, Belediye Lideri Sebahattin Özdemir ile Havza Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) İdare Şurası Lideri Erkan Acar’ı ziyaret etti.

Çalışkan ile yönetim kurulu üyeleri, Özdemir’i makamında ziyaret ederek, genel şura süreci hakkında bilgi verdi. Çalışkan, ilçe ismine yapılacak çalışmalarda her türlü iş birliğine açık olduklarını kaydetti.

Özdemir ise Çalışkan ve idare heyeti üyelerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, “Gayemiz ilçemize hizmet etmek. Bunun için çalışmalarımıza devam ediyoruz.” dedi.

Acar da önceliklerinin Havza olduğunu vurgulayarak, “İlçemiz için bizlere destek olacak herkese kapımız açık. İnşallah Havza için çalışmaya devam edeceğiz. Sizlere yeni görevinizde başarılar dilerim.” sözünü kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu