Ekonomi

Uşak OSB 22. Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

Uşak Organize Sanayi Bölgesi’nin (OSB) 22. Olağan Genel Kurul toplantısı yapıldı.

Uşak Vali Yardımcısı Kamuran Mustafa Ballı, OSB toplantı salonunda gerçekleştirilen genel kurul toplantısında, Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerde Uşaklı sanayicilerin önemli rol oynadığını söyledi.

Özellikle bölgeye battaniye sevkiyatı konusunda önemli çalışmaların yapıldığını belirten Ballı, tüm sanayicilere teşekkür ederek genel heyete hayırlı olmasını diledi.

AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş, ülke ihracatının artmasındaki en değerli faktörün fabrikalardaki üretim olduğunu belirtti.

Sanayicinin sorunlarının çözümü için birçok çalışmayı hayata geçirdiklerini kaydeden Güneş, AK Parti’nin iktidara gelmesinden önce 192 olan OSB’nin 354’e çıktığını bildirdi.

Güneş konuşmasına şöyle devam etti:

“Hükümetimizden önce organize sanayilerde çalışan işçi sayısı istihdam olarak 415 bin iken, bugün organize sanayilerde yaklaşık 2,5 milyon kişi çalışıyor. Bunların artırılması için çalışmalarımız ve çalışmalarımız devam ediyor. 37 milyar liralık istihdam sağladık. organize sanayilerin altyapısını iyileştirmek için bugüne kadar kredi kullandık. Destek verdik. Uşak ilimizde 770 milyon liralık kredi kullanıldı.”

AK Parti Uşak Milletvekili Fahrettin Tuğrul, Türkiye’nin güvenle büyümeye devam ettiğini belirterek, “Ülkemiz yurt dışından yapılacak yatırımlarla güçlenmeye devam edecek. Organize sanayi bölgelerimizin sayısındaki artışımız, Türkiye’nin büyüdüğünü ve büyümeye devam edeceğini gösteriyor.” dedi.

CHP Uşak Milletvekili Ali Karaoba, elektrik maliyetlerinin sanayiciyi zor durumda bıraktığını belirtti.

Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın da genel kurulun hayırlı olmasını diledi.

Konuşmaların ardından Uşak Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Halil Ağaoğlu yapılan çalışmaları, hayata geçirilen ve devam eden projeleri anlattı.

Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Yürütme Konseyi Başkanı Selim Kandemir, Sanayi ve Teknoloji Uşak İl Müdürü Hakan Topaç da katıldı.

yalihuyuk-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu