Haber

Yağış Sonrası Gecenin Bilançosu Uyarılar: Yumurta büyüklüğünde dolu yağdı, evleri ve işyerlerini sular altında bıraktı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün dün yaptığı sağanak yağış ve fırtına uyarılarının ardından gece saatlerinde yurdun farklı yerlerinden olumsuz haberler geldi. yağış; Sivas, Isparta, Samsun ve Giresun’da etkili oldu.

Geçtiğimiz aylarda yaşanan bunaltıcı sıcakların ardından yurtta havanın bu kez şiddetli yağışlarla birlikte mevsim normallerine dönmesi vatandaşların zor anlar yaşamasına neden oldu.

Yurdun farklı bölgelerindeki şiddetli yağışlardan etkilenen iller şöyle ⬇️

Sivas’ın Altınyayla ilçesinde yumurta büyüklüğündeki yumurta dolusu ev ve araçlarda maddi hasara yol açarken, sokakta yaşayan hayvanlar da telef oldu.

Altınyayla Belediye Başkanı Sinan Akbulut, ilçelerde hasarın büyük olduğunu belirterek, “Evler, araçlar hasar gördü. Sokak hayvanları telef oldu. Hasarın gerçek boyutunu gün ışığında göreceğiz” dedi.

Altınyaylalılar şu ana kadar bu kadar etkili bir dolu fırtınasıyla karşılaşmadıklarını söyledi. ?

Samsun’da şiddetli yağış hayatı olumsuz etkiledi. Kısa sürede yollar göle dönünce sürücüler zor anlar yaşadı.

Belediye ekipleri, yoğun yağış sonrası tıkanan rögarların açılması ve yağmur suyunun tahliye edilmesi için çalışmalarını sürdürüyor.

Giresun’da metrekareye 132 kilogram yağış düştüğü belirtilirken, cadde ve sokaklar göle dönüştü. Suların aniden yükselmesiyle çevredeki vatandaşlar, araçlarında mahsur kalanları kurtarmaya geldi.

Yağış nedeniyle Karadeniz Sahil Yolu’nun liman ve Keşap duraklarında su birikintisi oluştu. Ordu ve Trabzon tarafına bir süreliğine kapatılan yol, çalışmaların ardından denetim altında ulaşıma açıldı.

Isparta’da şiddetli sağanak yağışın ardından Yalvaç’ta bir evi su basarken, lastikleri çöken asfalta sıkışan araç çekici tarafından çıkarıldı.

Kentte etkili olan şiddetli yağışın yarattığı hasar vatandaşlar tarafından kaydedildi. ?

haberyenimahalle.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu