Ekonomi

Goldman Sachs, kripto para birimi alanına milyonlarca dolar yatırım yapmaya hazırlanıyor

Goldman Sachs’ın kripto para şirketlerine milyonlarca dolar yatırım yapmayı planladığı iddia edildi. Goldman’ın FTX’in çöküşünün değerlemeleri düşürdüğü ve yatırımcı güvenini azalttığı bir ortamda bundan yararlanmak istediği belirtildi.

Reuters’e göre Goldman Sachs, kripto şirketlerini satın almak veya bunlara yatırım yapmak için on milyonlarca dolar harcayacak.

Goldman Sachs’ın dijital varlıklar bölümü başkanı Mathew McDermott şunları söyledi: “FTX’in çöküşü, daha güvenilir, daha kontrollü oyunculara olan ihtiyacı artırdı ve büyük bankalar, işletmeleri bu alanda bir araya getirme fırsatı gördü. kripto şirketleri,” dedi Mathew McDermott. “Gerçekten ilginç fırsatlar gördük, fiyat çok daha makul.”söz konusu.

Goldman Sachs CEO’su Solomon, 10 Kasım’da CNBC’ye kripto para birimlerini “oldukça spekülatif” bulduğunu, ancak altta yatan teknolojide çok daha fazla potansiyel gördüğünü söyledi.

Goldman Sachs, kripto para birimi verileri ve Blockchain yönetimi gibi hizmetler sağlayan 11 dijital varlık şirketine şimdiden yatırım yaptı.

-Foreks Haber Merkezi-

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu